Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 575123110

Email.: biuro@senmalucha.pl

Do darmowej dostawy: 1 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Zobacz, kiedy wyjąć szczebelki z łóżeczka niemowlęcego
Zobacz, kiedy wyjąć szczebelki z łóżeczka niemowlęcego

Jesteś rodzicem niemowlaka? Z pewnością zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego malucha. Zastanawiasz się, kiedy należy wyjąć szczebelki z łóżeczka? Otóż zarówno zbyt wczesne, jak i zbyt późne usunięcie szczebelków nie jest korzystne dla rozwoju Twojej pociechy. Kiedy zatem to zrobić? Podpowiadamy!

Dlaczego trzeba usuwać szczebelki z łóżeczka?

Zastanawiasz się, dlaczego w ogóle należy usuwać szczebelki z łóżeczka niemowlęcego? Otóż jest to jedno z najważniejszych mebli i zapewnia maluchowi komfort oraz bezpieczeństwo. Musisz jednak wiedzieć, że z upływem czasu zmieniają się potrzeby malucha. Wraz z rozwojem dziecka w końcu okazuje się konieczne usunięcie szczebelków z łóżeczka. Może to przynieść naprawdę wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia dziecku swobodne poruszanie się, co wpływa pozytywnie na rozwój fizyczny i psychiczny. Poza tym dzięki usunięciu szczebelków zwiększysz bezpieczeństwo malucha. Kiedy dziecko wstaje i próbuje samodzielnie wychodzić z łóżeczka, szczebelki mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Dziecko często opiera się o nie, próbuje się przez nie przecisnąć lub przeskoczyć. Warto unikać takich sytuacji i w odpowiednim czasie usunąć szczebelki. Pamiętaj, że jest to naturalny etap rozwoju Twojej pociechy.

Kiedy wyjąć szczebelki z łóżeczka niemowlęcego?

Nie wiesz, kiedy wyjąć szczebelki z łóżeczka niemowlęcego? Otóż w dużej mierze zależy to od wieku dziecka i jego możliwości poruszania się. Teoretycznie należy usunąć szczebelki z łóżeczka wtedy, kiedy dziecko może już samodzielnie wstać, a nawet chodzić. Jeśli zauważysz, że Twoja pociecha próbuje samodzielnie wyjść z łóżeczka, to najwyższy czas na usunięcie szczebelków. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i nie należy sugerować się jego rodzeństwem albo maluchami Twoich znajomych. Niektóre zaczynają wcześnie siadać, wspinać się i chodzić. Wówczas musisz rozważyć usunięcie szczebelków szybciej. Dzięki temu unikniesz ryzykownych prób wydostania się dziecka z łóżeczka w inny sposób.

Jak rozpoznać, że dziecko jest gotowe na wyjęcie szczebelków?

Nadal nie masz pewności, kiedy warto wyjąć szczebelki z łóżeczka? Zobacz, jakie znaki świadczą o tym, że nadszedł już czas na ten krok:

- Twoje dziecko samodzielnie się porusza i podejmuje próby wydostania się z łóżeczka; często opiera się o szczebelki lub próbuje się przez nie przedrzeć, co może prowadzić nie tylko do uszkodzenia łóżeczka, ale również poważnych urazów ciała malucha;

- masz wrażenie, że Twoje dziecko bardzo się w ostatnim czasie rozwinęło i znacznie urosło, a jego ruchy w łóżeczku są ograniczone; maluch nie może swobodnie się przemieszczać mimo chęci i prób;

- maluch nie ma ochoty spać w swoim łóżeczku i preferuje inne miejsca, np. łóżko rodzeństwa czy rodziców; oznacza to, że potrzebuje swobody i komfortu; chce mieć możliwość samodzielnego wyjścia z łóżeczka w razie potrzeby.

Jeżeli weźmiesz pod uwagę nasze rady, na pewno zauważysz, kiedy nadejdzie moment na wyjęcie szczebelków z łóżeczka dziecka. Pamiętaj, że ma to naprawdę duże znaczenie dla jego rozwoju i bezpieczeństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl