Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 575123110

Email.: biuro@senmalucha.pl

Do darmowej dostawy: 1 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Zalety poduszek lateksowych
Zalety poduszek lateksowych

Małe dzieci potrzebują wiele snu, by zdrowo i prawidłowo rosnąć. Spokojny i komfortowy wypoczynek to nie tylko gwarancja właściwego rozwoju dziecka, lecz także sposób na zwiększenie jego odporności na różnego rodzaju choroby. Jednym ze sposobów na zapewnienie maluchowi nieprzerwanego i zdrowego snu jest zapewnienie mu odpowiedniej poduszki do łóżeczka.

Dlaczego poduszka lateksowa to doskonałe rozwiązanie dla dziecka

Dorosły człowiek potrzebuje od 6 go 9 godzin snu, by wypocząć i zregenerować siły. W przypadku kilkumiesięcznych dzieci czas snu wynosi 15 do 17 godzin, podczas gdy noworodek może potrzebować nawet 18 godzin w ciągu doby. Jest więc niezwykle ważne, by odpoczynek miał miejsce w komfortowych i bezpiecznych warunkach - dla których duże znaczenie mają odpowiednie poduszki i kołdry.

Lateks to materiał higieniczny i łatwy do utrzymania w czystości. Ze względu na jego właściwości nie jest możliwe utykanie w jego strukturze drobnoustrojów czy kurzu, ani też rozwój grzybów i pleśni. Dodatkową zaletę stanowią tu zapinane na wygodny zamek poszewki, które w każdej chwili mogą w razie potrzeby zostać zdjęte i wrzucone do prania.

Wszystko to sprawia, że poduszka lateksowa to doskonały wybór dla osób zmagających się z alergiami, a także dla małych dzieci, które cechują się przecież wyjątkową delikatnością.

Oprócz właściwości higienicznych poduszka lateksowa stanowi też doskonałe podparcie dla kręgosłupa - co dla stale rozwijających się i szybko rosnących dzieci jest niezwykle ważne. Dzięki charakterystycznej sprężystości możliwe jest wygodne ukształtowanie poduszki tak, by we właściwy sposób podpierała kręgi szyjne dziecka niezależnie od jego wagi, wzrostu czy preferowanej pozycji podczas snu.

W przypadku bardzo małych dzieci wykorzystanie poduszki lateksowej może też wiązać się z zapobieganiem refluksowi, czyli częstemu u niemowląt ulewaniu się. Co więcej, ułatwi ona oddychanie dzieciom przeziębionym lub mającym problem z przybraniem prawidłowej pozycji.

Jeżeli więc pragniesz zapewnić swojemu maluszkowi zdrowy, bezpieczny i długi sen, podczas którego zregeneruje on siły do prawidłowego rozwoju, poduszka lateksowa to rozwiązanie właśnie dla Ciebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl