Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 575123110

Email.: biuro@senmalucha.pl

Do darmowej dostawy: 1 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Nasze łóżeczka powstają dzięki energii z fotowoltaiki
Nasze-lozeczka-powstaja-dzieki-energii-fotowoltaiki

W dzisiejszej rzeczywistości dbanie o naszą planetę stało się koniecznością. Globalne ocieplenie wpływa negatywnie na przyrodę, gospodarkę żywnościową, ekonomię i zdrowie człowieka, nie mówiąc już o wzmożonej częstotliwości występowania katastrof naturalnych: pożarów, huraganów, susz, powodzi itp. Jako odpowiedzialni przedsiębiorcy podjęliśmy kroki w celu zminimalizowania negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko naturalne. 


Redukowanie śladu węglowego


Ślad węglowy to całkowita ilość gazów cieplarnianych, jaka spowodowana jest przez działanie danej osoby, firmy lub organizacji. Uważamy, że każda firma powinna dbać o ochronę zasobów naturalnych i - na ile to tylko możliwe - minimalizować swój ślad węglowy. Oto elementy polityki środowiskowej, jaką wdrożyliśmy w naszym sklepie: 
• wykorzystanie odnawialnych źródeł energii
• eliminacja międzynarodowego transportu materiałów i produktów, 
• zrównoważone gospodarowanie surowcami,
• segregacja śmieci,
• promocja postaw ekologicznych wśród pracowników i klientów.
Dzięki powyższym akcjom, zredukowaliśmy nasz ślad węglowy do absolutnego minimum.


Fotowoltaika


Głównym źródłem śladu węglowego przedsiębiorstw jest zużywana przez nie energia elektryczna. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu energii słonecznej w zasilaniu naszego sklepu z dziecięcymi łóżeczkami. Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych, całość zużywanej przez nas energii elektrycznej pochodzi z promieniowania słonecznego. System fotowoltaiki pozwala na stały i długotrwały efekt redukcji śladu węglowego, dzięki czemu możemy skupić się na dalszych proekologicznych decyzjach w naszej firmie.


Postawiliśmy na lokalną produkcję


Ślad węglowy w dużej mierze pochodzi także z transportu produktów, półproduktów oraz surowców niezbędnych dla funkcjonowania danego biznesu. W naszym przypadku byłby znacznie wyższy, gdybyśmy sprowadzali łóżeczka z zagranicy. Tymczasem, współpracując z lokalnymi producentami, nie tylko dbamy o środowisko, lecz także przyczyniamy się do rozwoju polskiej gospodarki. Nasze łóżeczka wytwarzane są w małych rodzinnych firmach, które również wprowadziły u siebie elementy zielonej polityki. 


Polecamy wszystkim przedsiębiorcom stosowanie polityki zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim korzystanie z instalacji fotowoltaicznych i innych źródeł energii odnawialnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl