Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 575123110

Email.: biuro@senmalucha.pl

Do darmowej dostawy: 1 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Materac lateksowy - wysoka jakość, przystępna cena
Materac-lateksowy-wysoka-jako-przystepna-cena

Sen to jedna z najważniejszych potrzeb, które należy zaspokajać. W przeciwnym wypadku nasze ciało nie funkcjonuje prawidłowo. Może nawet dojść do zaburzeń w koordynacji oraz skupieniu. Dlatego też materac, na którym będziemy odpoczywać, powinien być wygodny i dostosowany do naszego ciała. Z tego względu, że każdy jest inny, wybór odpowiedniego materaca może okazać się wyzwaniem. Wybierając go dla siebie, musimy wziąć pod uwagę nasze przyzwyczajenia, urazy, dolegliwości oraz pozycję, w której najczęściej śpimy. Pamiętajmy, że skoro w łóżku spędzamy prawie 1/3 życia, to akurat na materacu nie powinniśmy oszczędzać.

Twardość materaca

Podczas wyboru materaca w szczególności zwróćcie uwagę na jego twardość. Jest to istotne tym bardziej, gdy kupujecie go na duże łóżko. Ten sam materac będzie się inaczej zachowywał na małym i na dużym łóżku. Zazwyczaj zaleca się, aby twardość materaca była dostosowana do wagi osoby, która będzie na nim spała – dlatego też np. dla osób wyjątkowo szczupłych zaleca się materace miękkie. Pamiętajmy też, że ten sposób dobierania materacy dotyczy wyłącznie osób dorosłych. Niemowlęta i bardzo małe dzieci powinny spać wyłącznie na materacach twardych lub takich o średnim stopniu twardości.

Najpopularniejszymi materacami są te średniotwarde, ponieważ pasują do większości sylwetek osób dorosłych. Natomiast materace twarde oraz bardzo twarde są przeznaczone dla osób, które ważą więcej lub po prostu lubią takie podłoże.

Materace dzielimy na następujące stopnie twardości:

  • H1: miękkie,
  • H2: średnio twarde,
  • H3: twarde,
  • H4: bardzo twarde.

Materace lateksowe

Jest kilka rodzajów materacy, jednak lateksowe według nas zasługują na sporo uwagi. Dlaczego? Już tłumaczymy. Materace lateksowe są bardzo wytrzymałe oraz wygodne. Tworzy się je z pianki lateksowej, która ma w sobie mieszankę kauczuku naturalnego, jak i syntetycznego. Rodzaj kauczuku oczywiście ma wpływ na jakość oraz cenę finalnego materaca. Za dobre jakościowo materace lateksowe uważa się takie, które mają w sobie 20% materiału  organicznego.

Oczywiście najwygodniejsze i najzdrowsze będą te wykonane w 100% z naturalnego lateksu – warto tu jednak zaznaczyć, że nie chodzi tu o lateks jako w pełni naturalny surowiec. Ponieważ lateks przybiera stan stały dopiero po zagęszczeniu mleczka kauczukowego oraz stabilizacji za pomocą substancji chemicznych, tak naprawdę nie istnieje coś takiego jak w pełni naturalny lateks. Określenie „100% naturalny” odnosi się więc do typu i zawartości mleczka kauczukowego, które zostało wykorzystane w produkcji. Jeżeli zostało ono pozyskane z roślin, a jego ilość w lateksie wynosi przynajmniej 30%, wtedy mówimy o materiale naturalnym. Każdy lateks o mniejszej zawartości mleczka (lub taki, do produkcji którego wykorzystano mleczko syntetyczne) określany jest jako syntetyczny.

Materace wykonane z kauczuku są bardzo wytrzymałe i zachowują swoje właściwości na długie lata. Dlatego też świetnie nadadzą się dla dzieci, które lubią skakać po swoich łóżkach lub się na nich wygłupiać. Kolejnym ważny plusem tego materaca jest to, że jest antyalergiczny i przeciwgrzybiczny, więc osoby z alergią lub astmą będą zachwycone. Dzięki swojej budowie materac jest antystatyczny i dobrze odprowadza wilgoć, więc nie pochłania kurzu. Dodatkowo na jego powierzchni nie rozwijają się żadne mikroorganizmy chorobotwórcze.

Wybierając materac lateksowy dla dziecka, należy wziąć pod uwagę, że istnieje coś takiego jak uczulenie na lateks. Choć prawdopodobieństwo jego wystąpienia graniczy z zerem (0.1-0.4%), szczególnie w przypadku materacy dziecięcych, warto na wszelki wypadek wykluczyć tę ewentualność.

Materac lateksowy idealnie nadaje się zarówno na łóżko pojedyncze, jak i podwójne, ponieważ materiał w nim zawarty cechuje się elastycznością punktową. Oznacza to, że powierzchnia materaca odkształca się jedynie w miejscu nacisku. Dzięki temu nasz kręgosłup będzie miał idealne podparcie. Materace lateksowe są świetnym wyborem dla łóżek dziecięcych i niemowlęcych. Są one lekkie i  można je stosować na stelażach regulowanych. Bez problemu można je obracać na drugą stronę, co jest zalecane, jeżeli chcemy wydłużyć okres użytkowania materaca. Dodatkowo cechują się one wysoką jakością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl