Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 575123110

Email.: biuro@senmalucha.pl

Do darmowej dostawy: 1 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jaki laktator wybrać? Praktyczny poradnik dla mam
Jaki laktator wybrać? Praktyczny poradnik dla mam

Karmienie piersią uważane jest za najzdrowszy sposób odżywiania niemowląt. Podczas tego procesu tworzy się także niezwykła więź między mamą a jej pociechą. Warto więc zawczasu pomyśleć o zakupie laktatora, który ułatwi to zadanie, czyniąc je jeszcze bardziej wyjątkowym. W naszym dzisiejszym poradniku omówimy różne modele urządzeń. Dzięki temu będziesz mogła znaleźć idealny dla siebie wariant. Czytaj więc dalej i sprawdź, jaki laktator wybrać, aby sprostał Twoim potrzebom.

Kiedy przychodzi pora na zakup laktatora – czy urządzenie to jest niezbędne dla świeżo upieczonej mamy?

Wraz z pojawieniem się maluszka na świecie, u każdej mamy rozpoczyna się laktacja. Jest to związane z wytwarzaniem hormonu o nazwie prolaktyna. Karmienie piersią uważane jest za najlepszy sposób żywienia. Rekomenduje się, aby było kontynuowane co najmniej do ukończenia 6 miesiąca.

Pomimo tego, że jest to wyjątkowy czas, który pozwala stworzyć unikalną więź między mamą a pociechą, nie należy on do najłatwiejszych. Wiąże się z nim bowiem szereg wyzwań i problemów. To właśnie dlatego w tych trudnych miesiącach przyda Ci się sprawnie działający laktator. Stanowi on podstawowe narzędzie do wspomagania karmienia piersią. Kiedy najlepiej rozważyć jego zakup?

Urządzenie to coraz częściej umieszcza się na liście dotyczącej wyprawki dla niemowlaka. Śmiało możesz jednak wstrzymać się z tą decyzją do narodzin. Wówczas okaże się, jak będzie wyglądała sytuacja z karmieniem i czego dokładnie potrzebujesz. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zaznajomić się z tematem jeszcze przed porodem. Co więcej, jest to nawet wskazane. Dzięki temu zapoznasz się z dostępnymi modelami i dobrze przemyślisz swój wybór.

Sytuacje, w których laktator okazuje się niezbędny

Obecnie zakup laktatora nie wiąże się z dużym wydatkiem. Wysokiej jakości urządzenie można nabyć w naprawdę przystępnej cenie. To właśnie dlatego warto umieścić je w apteczce pierwszej pomocy, jako skuteczne rozwiązanie na różnorodne problemy laktacyjne. Produkt okazuje się niezbędny zwłaszcza wtedy, kiedy:

– wystąpił niedobór pokarmu lub jego nadmiar,

– doszło do zastoju pokarmu,

– piersi są poranione,

– zmagasz się z wklęsłymi lub płaskimi brodawkami,

– poród odbywał się poprzez cesarskie cięcie,

– maluch jest wcześniakiem,

– noworodek nie chce lub nie umie ssać piersi,

– zamierzasz wrócić do pracy, a nie chcesz zaprzestawać karmienia piersią,

– chcesz wyjść w domu i być spokojna o to, że maluszek ma dostęp do pokarmu.

Wszystko dzięki temu, że laktator pobudza laktację, umożliwia odciąganie nadmiaru pokarmu, a przy tym znacząco ułatwia funkcjonowanie świeżo upieczonej mamy.

Jaki laktator wybrać? Przegląd kluczowych cech i funkcji

Na rynku laktatorów odkryć można naprawdę szeroki wybór urządzeń i funkcji. Chociaż poszczególne modele mają podobną budowę, różnią się od siebie parametrami i możliwościami. Podczas dokonywania wyboru warto więc przeanalizować różne opcje. To pozwoli Ci wyodrębnić wariant, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, oczekiwaniom i stylowi życia. Koniecznie zwróć przy tym uwagę na takie cechy i funkcje, jak:

rodzaj zasilania – laktatory elektryczne wymagają dostępu do gniazdka. To znacząco ogranicza możliwość odciągania pokarmu. Jeśli cenisz sobie mobilność, to z pewnością zainteresują Cię modele zasilane akumulatorowo. Takie urządzenie możesz mieć zawsze przy sobie i używać go niezależnie od dostępu do źródła energii elektrycznej. W przypadku osób niezdecydowanych dobrym wyborem są warianty uniwersalne z wbudowanym akumulatorem i możliwością zasilania z sieci. To naprawdę praktyczne i wygodne rozwiązanie;

moc – laktatory o większej mocy odznaczają się skuteczniejszym odciąganiem pokarmu;

regulacja mocy ssania – funkcja ta daje możliwość dopasowania intensywności ssania do własnych potrzeb. Dzięki temu można zminimalizować uczucie dyskomfortu podczas odciągania pokarmu. Niektóre modele mają aż kilkustopniowe ustawienia. Warto z tego skorzystać i dopasować siłę odciągania do indywidualnych preferencji;

prędkość – parametr ten określa liczbę ssań na minutę. Jest on istotny przy częstym używaniu laktatora;

konstrukcja urządzenia – przyjrzyj się technologii urządzenia. Najkorzystniej jest wybrać wariant zapobiegający cofaniu się mleka podczas odciągania. Wówczas odciągany pokarm będzie zawsze świeży;

rozmiar urządzenia – niektóre laktatory elektryczne przyjmują naprawdę spory rozmiar. Na całe szczęście uwzględniono również potrzeby osób, które cenią sobie mobilność. Tym samym pojawiły się również modele kompaktowe, które są lekkie i poręczne. Takie urządzenie możesz mieć zawsze przy sobie;

akcesoria – laktatory różnią się między sobą pod kątem wyposażenia. Dopasuj je do własnych potrzeb. Godne uwagi są modele z butelką, na którą wystarczy nałożyć smoczek i od razu można przystąpić do karmienia.

Laktator pojedynczy czy podwójny? Porównaj efektywność i wygodę obu rozwiązań

Na początku rozważań nad wyborem urządzenia warto zastanowić się, czy wybrać laktator pojedynczy, czy też podwójny. Pierwszy wariant okaże się wystarczający, jeśli myślisz o sporadycznym odciąganiu pokarmu. Drugi natomiast odciąga mleko z obu piersi jednocześnie. Jest to więc bardzo wygodna opcja przy regularnym odciąganiu oraz w przypadku kobiet aktywnych, np. powracających do pracy zawodowej. Wyposażenie w dwa elementy ssące czyni cały proces szybszym i efektywniejszym. W przypadku laktatorów podwójnych czas odciągania skraca się bowiem o połowę. Co ciekawe, w ten sposób pobiera się również więcej mleka.

Jaki laktator wybrać – ręczny czy elektryczny?

Zastanawiając się nad tym, jaki laktator wybrać, będziesz musiała przemyśleć także, czy interesuje Cię model ręczny, czy też elektryczny. Ręczne laktatory są znacznie tańsze. Charakteryzuje je także cicha praca. Niestety jednocześnie są też bardzo pracochłonne. Odciąganie pokarmu trzeba przeprowadzić samodzielnie, przy użyciu własnych rąk. Intensywnością ruchów zwiększa się fazę stymulacji wypływu pokarmu oraz reguluje siłę ssania. Użycie tego urządzenia nie jest więc łatwe. Z czasem jednak nie powinno przysparzać problemów. Ze względu na swoją specyfikę laktatory ręczne to raczej wybór, który sprawdzi się przy sporadycznym odciąganiu.

W pozostałych przypadkach warto postawić na wygodę i wybrać laktator elektryczny. Wówczas wystarczy uruchomić urządzenie, które jest natychmiast gotowe do pracy. Proces odciągania jest przy tym całkowicie zautomatyzowany, a pokarm spływa bezpośrednio do pojemnika. Wszystko to jest naprawdę proste, a co więcej, znacząco skraca czas odciągania.

Laktator jednofazowy czy dwufazowy?

Laktator elektryczny występuje w wariancie jednofazowym, dwufazowym lub trójfazowym. Urządzenie jednofazowe odwzorowuje wyłącznie fazę głębokiego i powolnego ssania. Dwufazowe z kolei wyposażone zostało zarówno w fazę głębokiego i powolnego ssania, jak i szybkiego i płytkiego ssania. Regulacja siły odciągania pokarmu ma odwzorowywać naturalne ssanie dziecka oraz umożliwić dostosowanie pracy urządzenia do indywidualnych oczekiwań. W pierwszej fazie urządzenie odciąga pokarm głęboko i powolnie. W drugiej natomiast szybko, lecz płytko. W modelach trójfazowych realizowana jest także trzecia faza, występująca pod koniec odciągania pokarmu. Jest to tryb mieszany, łączący w sobie elementy dwóch pierwszych faz.

Jaki laktator elektryczny powinnaś wybrać, aby stymulować laktację? W tym wypadku zdecydowanie warto przyjrzeć się modelom dwufazowym i trójfazowym. Realizują one nie tylko aktywny pobór pokarmu, lecz również tryb pobudzania i zwiększania laktacji.

Nie wiesz, jaki laktator wybrać? Poznaj propozycje naszego sklepu

Aby laktator stanowił skuteczne wsparcie w trakcie karmienia piersią, należy zadbać o jego dopasowanie do własnych potrzeb. Wiesz już, na jakie cechy i funkcje powinnaś zwrócić uwagę. Pora więc przejść do konkretnych modeli. Oto lista produktów z naszego sklepu, które cieszą się dobrą opinią na rynku:

Neno Primo

Pierwsza nasza propozycja to laktator w bardzo przystępnej cenie, który jednocześnie okazuje się niezwykle funkcjonalny. Neno Primo to przede wszystkim lekki i poręczny model, który możesz mieć zawsze przy sobie. Co więcej, produkt jest w pełni bezprzewodowy, a jego ładowanie odbywa się poprzez USB typu C. Stworzony został on bowiem z myślą o aktywnych mamach. Dużym plusem są także wymienne lejki, które można dopasować do swojej brodawki. Urządzenie wyposażono w dwa tryby pracy oraz kilkustopniową możliwość zmiany programu lub mocy ssącej.

Neno Bella

Kolejny warty polecenia laktator to model Neno Bella. Jest on łatwy i bardzo przyjemny w użytkowaniu. Cechy, które przyciągają uwagę, to w szczególności:

– wymienne lejki,

– konstrukcja zapobiegająca cofaniu pokarmu,

– aż 6 poziomów stymulacji i 9 poziomów odciągania,

– ładowanie poprzez USB typu C.

Neno Camino

Neno Camino to laktator podwójny posiadający aż 3 fazy pracy – pobudzania, odciągania i fazę odpuszczania. Model ten jest lekki oraz bezprzewodowy. Jego działanie opiera się na wbudowanym akumulatorze. Nie umniejsza to jego mocy ssącej, która jest naprawdę duża. Jest to więc bardzo solidny laktator, który spełni oczekiwania wymagających mam.

Neno Peretto

Kolejna propozycja od Neno, czyli model Peretto. Wyposażony został on w 3 fazy pracy i doskonałe parametry. Dodatkowo w zestawie znajdują się dwa lejki o różnych średnicach. Niestety jego cena nie należy do najniższych. Pamiętaj jednak, że laktator to urządzenie, na którym nie warto oszczędzać.

Neno Bella Twin

Neno Bella Twin to laktator dwufazowy. Nie umniejsza to jednak jego wartości. Urządzenie ma cichy, lecz bardzo mocny silnik. Jest przy tym lekkie, zasilane akumulatorowo, a do tego w zestawie znalazły się lejki w różnych rozmiarach. Na pewno warto zwrócić uwagę na ten laktator – zwłaszcza ze względu na moc silnika.

Neno Angelo

Na koniec Neno Angelo, czyli kolejny lekki i bezprzewodowy laktator, który do sprawnego działania nie potrzebuje żadnych kabli. Urządzenie posiada 3 tryby pracy i możliwość regulacji mocy ssania, co pozwala na jej dopasowanie do własnych potrzeb.

Czy teraz wiesz już, jaki laktator powinnaś wybrać? W poszukiwaniu odpowiedniego przejdź do naszego sklepu, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje o każdym z wymienionych wyżej produktów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl