Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 575123110

Email.: biuro@senmalucha.pl

Do darmowej dostawy: 1 000,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Jaka grubość materaca jest odpowiednia dla niemowlaka? Podpowiadamy
Jaka grubość materaca jest odpowiednia dla niemowlaka? Podpowiadamy

Przygotowujesz się na powitanie maluszka? W takim razie z pewnością z wielką troską kompletujesz wyprawkę. To nie tylko przydatne akcesoria, ale także wszystkie elementy wchodzące w skład wyposażenia dziecięcego kącika. Z uwagi na to, że w pierwszych miesiącach życia dziecko głównie śpi, musisz szczególnie zadbać o jego komfort i jakość snu. Za to w dużym stopniu odpowiada łóżeczko, ale także właściwie dopasowany materac. Jakie znaczenie ma jego grubość? Na jaki materac dla niemowlaka warto się zdecydować, aby maluszek spał dobrze? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

Czy grubość materaca dla niemowlaka naprawdę ma znaczenie?

Nocny odpoczynek to dla dziecka czas, w którym jego organizm się regeneruje i przygotowuje siły na kolejny dzień. Warto też pamiętać o tym, że niemowlęta większość czasu spędzają w pozycji leżącej. Potrzebują więc odpowiednio silnego podparcia dla kręgosłupa, czyli właściwie dopasowanego materaca. Źle dobrane podłoże może mieć negatywny wpływ na postawę ciała maluszka, a także przyczyniać się do problemów związanych z układem ruchu. Dobry materac powinien skutecznie odbierać obciążenie ciała dziecka i równomiernie je rozkładać. Za to w dużym odpowiada nie tylko twardość podłoża, ale także jego grubość.

Jaka grubość materaca dla niemowlaka jest najlepsza?

Wiesz już, dlaczego grubość materaca dla dziecka jest ważna. Wysokość tego elementu ma duży wpływ na zdrowie i jakość snu maluszka. Wybierając materac, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że musi być dostosowany do modelu łóżeczka. Sprawdź więc, czy producent mebla przygotował stosowne wytyczne.

Jeśli zastanawiasz się, jaka grubość materaca dla niemowlaka będzie odpowiednia, to z pewnością spotkasz się z informacją, że powinna wynosić około 10-11 cm. Taka wysokość będzie odpowiednia do klasycznych łóżeczek. Zapewnia optymalne podparcie dla ciała dziecka, umożliwiając mu swobodne ruchy. Jeżeli Twoja pociecha będzie spała w dostawce lub kołysce, możesz wybrać nieco cieńszy materacyk. Z uwagi na to, że niemowlę korzystające z tego typu mebli niewiele waży, materac może mieć około 5-6 cm grubości.

Jakie wypełnienie powinien mieć materac dla dziecka?

Grubość nie jest jedynym parametrem, na który musisz zwrócić uwagę, wybierając materacyk dla pociechy. Bardzo ważnym aspektem jest materiał, z jakiego go wykonano. Do najpopularniejszych opcji zaliczyć możemy:

materac kokos-pianka – zapewnia odpowiednie podparcie dla dziecięcego ciała. Jednocześnie jest dość elastyczny, dzięki czemu znakomicie dostosowuje się do anatomii maluszka. Kombinacja pianki i warstwy kokosowej gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i jest odporna na odkształcenia;

materac lateksowy – to produkt stworzony przede wszystkim z myślą o alergikach. Lateks jest odporny na działanie bakterii i szkodliwych mikroorganizmów. Zapewnia też odpowiednie podparcie i znakomitą cyrkulację powietrza. Co ważne, nie odkształca się pod ciężarem ciała dziecka;

materac z wysokoelastycznej pianki HR – to opcja, która gwarantuje dziecku maksymalny komfort. Materac jest elastyczny, a zarazem odporny na odkształcenia. Pianka jest odpowiednia dla małych alergików – ma znakomite właściwości antybakteryjne.

O czym jeszcze musisz pamiętać, kupując materac dla pociechy?

Wypełnienie materacyka i jego grubość to jeszcze nie wszystkie parametry, na jakie musisz zwrócić uwagę przed zakupem. Duże znaczenie ma jeszcze:

twardość – kręgosłup niemowlaka dopiero się kształtuje. Właśnie dlatego materacyk musi być odpowiednio twardy. Zbyt miękkie podłoże może powodować pobudki maluszka, ponieważ będzie miał trudności ze zmianą pozycji. Może to także skutkować bólami kręgosłupa. Z kolei zbyt twardy materac spowoduje ucisk i drętwienie kończyn. Optymalnym rozwiązaniem jest twardość H2;

rozmiar – materacyk musi być dopasowany pod względem rozmiaru zarówno do wzrostu dziecka, jak i gabarytów łóżeczka. Przyjęto, że podłoże powinno być minimum 20 cm dłuższe od maluszka, co zapewnia komfortu snu i prawidłowy rozwój postawy;

bezpieczeństwo – materac niemowlęcy musi być wykonany z bezpiecznych, nietoksycznych dla dzieci materiałów. Powinien też zapewniać odpowiednią wentylację. Celuj w produkty, które mają niezbędne certyfikaty i atesty.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jaka grubość materaca dla niemowlaka jest najlepsza. Wybierając produkt dla swojej pociechy, zwróć przede wszystkim uwagę na dostępne w naszej ofercie materace dwustronne. Maluszek może spać na twardszej lub nieco bardziej miękkiej stronie, w zależności od swoich preferencji. Jeżeli poszukujesz podłoża do łóżeczka dostawnego, przyjrzyj się ofercie materacy dwudzielnych. Wszystkie nasze produkty mają niezbędne certyfikaty i atesty, które potwierdzają ich najwyższą jakość i bezpieczeństwo użytkowania!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl